אוכל ללא גלוטן

מה הוא גלוטן ? ומדוע נדרשים רבים לרכוש ולאכול אוכל ללא גלוטן ?

הגלוטן הינו חלבון המצוי בדגנים כמו: חיטה, שעורה, שיבולת שועל, שיפון ועוד.
הגלוטן מורכב גלוטינינים וגליאדינים אשר חולי הצליאק רגישים לחלבון הגליאדין המצוי בגלוטן.
הצליאק נחשבת כמחלה אוטואימונית המביאה לכדי מצב שבו אכילת מזונות המכילים גלוטן חושפים את המעיים, דבר אשר מביא לפגיעה ברקמות המעי הדק.

רבים הם האנשים אשר נחשפו וגילו את עצם היותם חולי צליאק בגיל מאוחר ואף מבוגר יותר, דבר אשר היווה בעבורם קושי ותסכול רב מעצם כך שמרגע בו אובחנו כחולי צליאק כל התפריט התזונתי לו היו רגילים משתנה ואף איכות חייהם משתנה במקצת.
המעבר מאכילת מזונות המכילים גלוטן לאכילת מזונות נטולי גלוטן היה בעבורם מצב לא קל ופשוט במיוחד לאלו שכבר חוו את טעמם של המאכלים והמזונות הרבים והמגוונים  אותם הם צרכו במשך התקופה בה המחלה עדיין לא התפרצה.

רובם הגדול של המזונות המוצעים כיום בשוק מכילים גלוטן, דבר אשר מונע מחולי הצליאק הרגישים לגלוטן להיחשף וליהנות מהם.
עד לא מזמן, מעטים היו המאכלים נטולי גלוטן אשר עמדו לרשותם של חולי הצליאק ואלו הרגישים לגלוטן דבר אשר מנע מהם את ההנאה המרובה מעצם אכילתם של מאכלים טעימים ומוכרים, אך במרוצת השנים נושא הצליאק והגלוטן עלה וצף ואף אנשים רבים אובחנו כרגישים וכחולי צליאק, דבר אשר הביא לכדי כך שהיו זקוקים לייבא מוצרים נטולי גלוטן שהיו בהיקף מצומצם, אך עם הזמן קמו חברות רבות אשר עמלו שנים רבות בפיתוח ובייצורם של מוצרים ללא גלוטן אשר יעמדו וישרתו את כלל האוכלוסייה בכלל ואת חולי הצליאק בפרט.

בנוסף, עם כל המודעות והרגישות לנושא, רבים הם המסעדות ואולמות האירוח אשר מספקות שירותים של הכנת אוכל ללא גלוטן טעים ואיכותי לאותה אוכלוסייה המנועה מאכילתם של מאכלים המכילים גלוטן ומאפשרת להם ליהנות מבילוי בכל מובן המילה.
נטורל קייקס הינה אחת החברות המובילות בייצור ושיווק מוצרים ללא גלוטן בסדר גודל רחב ועם מגוון עשיר של מוצרים ומזונות ללא גלוטן אשר עומדים לרשותם של הלקוחות הן כרכישה כמוצר מוגמר והן כמוצר אשר ישמש אותם להכנת אוכל ללא גלוטן באופן עצמאי.


 
 
 
 
 
 
 


 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:

 

שלח
התחברות לחברים

חפשו אותנו:       להזמנות ושרות לקוחות - חייגו: 03-9235276  |  שעות מענה: א-ה - 09:00 עד 17:00 

                  

לייבסיטי - בניית אתרים